Środki do dezynfekcji narzędzi i powierzchni

W ofercie United-MED dostępny jest bogaty wybór środków do dezynfekcji powierzchni użytkowanych w branżach medycznej i kosmetycznej, a również wszędzie tam, gdzie bezwlęgna czystość jest istotnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo pacjentom i klientom. W naszej ofercie dostępne są preparaty do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych, narzędzi chirurgicznych, w tym łatwe w użyciu nasączane preparatem czyszczącym chusteczki. Oferujemy produkty wiodących producentów: Chemisept Vir, Virusolve+ i innych.

VIRUSOLVE+ Koncentrat

VIRUSOLVE+ Koncentrat

Preparat do dezynfekcji w formie płynnego koncentratu do mycia i dezynfekcji narzędzi chirgicznych, powierzchni i wyrobów medycznych (w tym wrażliwych na działanie alkoholi i wysoką temperaturę). Spektrum środka Virusolve+ działania: B, F, Tbc (M. avium, M. terrae, M. tuberculosis), V (HBV, HCV, HIV, Polio, Adeno, Noro), S (Clostridium difficile, Clostridium perfringens, Bacillus subtilis, Bacillus cereus) w czasie do 5 minut, przy stężeniu 5%. Posiada badania Fazy 2 Etapu 2 zgodne z normą PN-EN 14885:2008. Na bazie wielu składników aktywnych w tym: poliaminy, tenzydów, aminoetanolu. Nie zawiera związków uwalniających aktywny tlen, kwasu nadoctowego, chloru, aldehydów, bez aktywatora. Możliwość zastosowania do: narzędzi (w tym do myjek ultradźwiękowych), inkubatorów, powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych, powierzchni obciążonych krwią, plwocinami, ropą, białkami.


VIRUSOLVE+ Gotowy Do Użycia

VIRUSOLVE+ Gotowy Do Użycia

Gotowy do użycia preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni i wyrobów medycznych (w tym wrażliwych na działanie alkoholi i wysoką temperaturę). Spektrum działania: B, F, Tbc (M. avium, M. terrae, M. tuberculosis), V (HBV, HCV, HIV, Polio, Adeno, Noro), S (Clostridium difficile, Clostridium perfringens, Bacillus subtilis, Bacillus cereus) w czasie do 5 minut. Posiada badania Fazy 2 Etapu 2 zgodne z normą PN-EN 14885:2008. Na bazie wielu składników aktywnych w tym: poliaminy, tenzydów, aminoetanolu.


VIRUSOLVE+ Chusteczki

VIRUSOLVE+ Chusteczki

Preparat w formie nasączonych chusteczek gotowych do użycia do mycia i dezynfekcji głowic USG i powierzchni (w tym wrażliwych na działanie alkoholi i wysoką temperaturę).

VIRUSOLVE+ EDS AUTO

VIRUSOLVE+ EDS AUTO

Preparat w formie płynnego koncentratu do maszynowej dezynfekcji narzędzi i endoskopów (w tym wrażliwych na działanie wysokiej temperatury endoskopów giętkich). Spektrum działania: B, F, Tbc (M. avium, M. terrae), V (HBV, HCV, HIV, Polio, Adeno), S (Bacillus subtilis). Posiada badania Fazy 2 Etapu 2 zgodne z normą PN-EN 14885:2008 w czasie 5 minut. Na bazie co najmniej wielu składników aktywnych w tym: poliaminy, aminoetanolu. Nie zawiera związków uwalniających aktywny tlen, aldehydów, kwasu nadoctowego, bez aktywatora. Możliwość zastosowania do: narzędzi, endoskopów giętkich i sztywnych. Niskie stężenie użytkowe 2,5%.


VIRUSOLVE+ EDS

VIRUSOLVE+ EDS

Preparat w formie płynnego koncentratu do sporobójczej dezynfekcji wysokiego poziomu narzędzi i endoskopów (w tym wrażliwych na działanie wysokiej temperatury np. endoskopów giętkich), zawierający w swoim składzie składniki myjące. Spektrum działania: B, F, Tbc (M. avium, M. terrae, M. tuberculosis), V (HBV, HCV, HIV, Polio, Adeno), S (Clostridium difficile, Bacillus subtilis). Posiada badania Fazy 2 Etapu 2 zgodne z normą PN-EN 14885:2008 w czasie 5 minut. Na bazie wielu składników aktywnych w tym: poliaminy, tenzydów, aminoetanolu.


VIRUZYME III

VIRUZYME III

Preparat w formie płynnego koncentratu do przygotowania środka do mycia i dezynfekcji narzędzi i endoskopów (w tym wrażliwych na działanie temperatury endoskopów giętkich). Działający w czasie 10 minut (3 minuty w ultradźwiękach). Na bazie kompleksu trójenzymatycznego (lipazy, proteazy i amylazy), tenzydów oraz pochodnych kwasu borowego. Możliwość zastosowania do: instrumentów medycznych (także w myjkach ultradźwiękowych), endoskopów giętkich i sztywnych oraz sprzętu termolabilnego, narzędzi obciążonych krwią, ropą, białkami, tłuszczami. Kompatybilność z preparatami do narzędzi i endoskopów na bazie poliaminy i innych składników aktywnych. Niskie stężenie użytkowe już od 0,3%.


VIRUZYME PCD

VIRUZYME PCD

Preparat w formie płynnego koncentratu do mycia i dezynfekcji narzędzi i endoskopów (w tym wrażliwych na działanie temperatury endoskopów giętkich). Spektrum działania: B, F, Tbc (M. avium, M. terrae), V (HBV, HCV, HIV). Posiada badania Fazy 2 Etapu 2 zgodne z normą PN-EN 14885:2008 w czasie 5 minut. Na bazie kompleksu trójenzymatycznego (lipazy, proteazy i amylazy), alkilotriaminy oraz tenzydów. Możliwość zastosowania do środka do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych i instrumentów medycznych (także w myjkach ultradźwiękowych), endoskopów giętkich i sztywnych oraz sprzętu termolabilnego, narzędzi obciążonych krwią, ropą, białkami, tłuszczami. Możliwość zastosowania w myjkach ultradźwiękowych. Kompatybilność z preparatami do narzędzi i endoskopów na bazie poliaminy i innych składników aktywnych. Niskie stężenie użytkowe - 0,5%.


VIRUZYME

VIRUZYME

Płynny enzymatyczny preparat myjący w postaci koncentratu do mycia w myjniach-dezynfektorach, AER, w myjkach ultradźwiękowych oraz do mycia manualnego instrumentów chirurgicznych, stomatologicznych, endoskopowych i sprzętu anestezjologicznego. Usuwający pozostałości organiczne np. zaschniętą i zdenaturowaną krew i białka. Umożliwiający mycie i dezynfekcje narzędzi chirurgicznych i sprzętu medycznego w sposób maszynowy - nawet produktów wykonanych z aluminium i tworzyw sztucznych. Kompatybilność z preparatami do narzędzi i endoskopów na bazie poliaminy i innych składników aktywnych. Posiadający w swoim składzie: enzymy proteolityczne i surfaktanty. Stężenie użytkowe 0,2%-0,5%


PREFOAM

PREFOAM

Pianka bakteriostatyczna bez enzymów do wstępnego oczyszczania narzędzi. Idealna do przechowywania zabrudzonych instrumentów, narzędzi. Wielowarstwowa piana obejmuje instrumenty i rozpoczyna usuwanie krwi, tłuszczu, białka i węglowodanów przed dotarciem do CS. Idealny do stosowania w salach operacyjnych, endoskopiach, ambulatoryjnych, chirurgiach, gabinetach stomatologicznych tam gdzie mycie narzędzi nie jest natychmiast możliwe. Zapobiega wysychaniu zanieczyszczeń na narzędziach do 72h. Wyrób medyczny klasy I.


PREGEL

PREGEL

Żel bakteriostatyczny do wstępnego oczyszczania narzędzi, endoskopów i wyrobów medycznych. Stosowany bezpośrednio po ich użyciu do przewożenia zanieczyszczonych narzędzi. Zapobiega tworzeniu się biofilmu oraz wysychaniu zanieczyszczeń na narzędziach do 72h. Wyrób medyczny klasy I.


MEDLUBE

MEDLUBE

Wysokorafinowany olej do konserwacji instrumentów przed sterylizacją. Produkt nie jest oleisty, nie lepi się, nie jest toksyczny i nie zawiera silikonu. Zabezpiecza przed korozja, odbarwieniami, plamami.


VIRUGEL

VIRUGEL

Virugel jest skutecznym, pozbawionym chloru organicznym absorbentem do pochłaniania płynów ustrojowych: krwi, moczu, wymiocin i wielu innych. Wysoka skuteczność pochłaniania: 160-krotna w stosunku do własnej masy • usuwanie nieprzyjemnych zapachów • szybkość działania • pozbawiony związków chloru, szczególnie lotnych• bezpieczny dla powierzchni • bezpieczny dla użytkownika • ekonomiczny w użyciu – już mała jego ilość gwarantuje usunięcie skażenia.


AMITY HP75

AMITY HP75

Środek do dezynfekcji wysokiego poziomu na bazie nadtlenku wodoru. Jest koncentratem do stosowania w urządzeniach do dekontaminacji pomieszczeń - Airdecon 200 oraz w automatycznych myjniach endoskopowych (AER) oraz innych zautomatyzowanych systemach dekontaminacji. Jest kwasowym koncentratem do dezynfekcji pomieszczeń, endoskopów giętkich i wyrobów medycznych. Amity HP 75 w połączeniu z ozonem wytwarzanym przez urządzenie Airdecon 200 tworzy najbardziej skuteczną kompozycję biobójczą – peroxon, który jako jeden z nielicznych wykazuje swoją skuteczność na powierzchniach pionowych i trudnodostępnych.


QUANTOFIX QUAT

QUANTOFIX QUAT

Paski testowe do kontroli aktywności i roztworu roboczego preparatów myjąco-dezynfekujących Virusolve+.