Usługi

Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem znane jest pod kilkoma nazwami: czyszczenie suchym lodem, czyszczenie strumieniowe suchym lodem, czyszczenie dwutlenkiem węgla, a nawet czyszczenie ekologicznie zrównoważone. Technologia czyszczenia suchym lodem to efektywny i ekonomiczny sposób zwiększenia wydajności i jakości w przedsiębiorstwach przemysłowych. Czyszczenie suchym lodem jest metodą czyszczenia lub przygotowania powierzchni, podobnie jak piaskowanie, sodowanie lub czyszczenie perełkami z tworzywa sztucznego, w której środek czyszczący jest przyspieszany w strumieniu sprężonego powietrza, by uderzyć w czyszczoną lub przygotowywaną powierzchnię. Ale podobieństwa tych metod są tylko pozorne.

więcej

Dezynsekcja termiczna ThermoNox®

Dezynsekcja termiczna ThermoNox®

Szkodniki magazynowe zaliczane do owadów i roztoczy należą do zwierząt zmiennocieplnych, co oznacza, że ich organizmy mają taką samą temperaturę, jaka ich otoczenia. Optymalna temperatura niezbędna dla ich rozwoju i żerowania znajduje się w przedziale od 15 do 35°C. Jeśli podniesiemy temperaturę powyżej 45°C wszystkie formy rozwojowe szkodników (jaja, larwy, poczwarki i osobniki dorosłe) giną w ciągu kilku lub kilkunastu godzin, gdyż nie mogą obniżyć temperatury poprzez pocenie się, czy wzmożone oddychanie, i giną wskutek koagulacji białek zawartych w ich organizmach.

więcej

Zwalczanie szkodników metodą Cryonite®

Zwalczanie szkodników metodą Cryonite®

Cryonite jest to unikatowa i opatentowana metoda zwalczania szkodników, która polega na zastosowaniu dwutlenku węgla (CO2) w postaci „suchego śniegu” w celu zamrożenia na śmierć szkodliwych owadów.

więcej

Dekontaminacja pomieszczen i powierzchni

Dekontaminacja pomieszczeń i powierzchni

Dekontaminacja - to proces polegający na usunięciu i dezaktywacji patogenów, które znajdują się w pomieszczeniach i na używanych sprzętach, a w wyniku bezpośrednich kontaktów zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi. Procesowi dekontaminacji poddawane są całe pomieszczenia wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nich urządzeniami, wykorzystywana jest do tego zaawansowana technologia oparta na nadtlenku wodoru.

więcej